Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

severský design

stylová světla

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

Naše cena 3 410 Kč (136 EUR)
Naše cena 1 650 Kč (66 EUR)

Úvod » Matrace

Matrace

Jak vybrat tu správnou matraci?

Prakticky neexistuje správná odpověď. Každý jsme jiný. Máme různou váhu, jinou pracovní zátěž, jiný požadavek na komfort atd. atd. Svou roli hraje také věk a množství času stráveného v posteli.

Rádi vám ale dáme pár doporučení

Tuhost námi nabízených matrací se značí od 1 do 5, od měkké po tvrdou. Nejčastější výběr pro dospělého člověka je tuhost 3 - 4. Většina matrací nabízí dvě tuhosti, některé dokonce tři. Většina matrací má tzv. zónování. Zóny zvyšují kofort ležení. Minimální počet zón je 5, optimálně 7.

Pokračujte na konec stránky...

 


Rádi vám ale dáme pár doporučení.

Tuhost námi nabízených matrací se značí od 1 do 5, od měkké po tvrdou. Nejčastější výběr pro dospělého člověka je tuhost 3 - 4. Většina matrací nabízí dvě tuhosti, některé dokonce tři.

Většina matrací má tzv. zónování. Zóny zvyšují kofort ležení. Minimální počet zón je 5, optimálně 7.

Důležitým prvkem matrace je složení a konstrukce. Nejběžnějším současným materiálem jsou pěny. V námy nabízených matracích najdete kvalitní studené pěny, které se vyznačují prodišností, tvarovou stálostí a dlouhou životností. Dále jde o línou (paměťovou, VISCO) pěnu, která reaguje na teplotu těla, matraci změkčuje. 

Samostatnou kapitolou jsou taštičkové matrace. Kombinace kvalitní pěny a většího množství samostatných pružinek v textilních tašťičkách je velmi komfortní záležitost. Pro tuto matraci nemusíte mít lamelový rošt.

Latexové matrace nabízí jiný typ komfortu. Latex je pružný, ale zároveň měkký. Jde o přírodní materiál.

Podstatnou částí matrace je také potah. Naše potahy jsou snímatelné, lze je rozepnout na dvě části pro snadnější praní. Jsou velmi příjemné, antibakteriální a pěkné na pohled :-)

Aktuálně světovou novinkou jsou luxusní matrace CELLPUR. Matrace vytvořené z CELLPUR pěn pohlcují vlhkost, uvolňující se během spánku a následně ji rychle vyloučí. Jde o komfort na nejvyšší úrovni.

Potřebujete poradit s výběrem matrace? Neváhejte nás kontaktovat.